Telegraficznie po Wilkowicach!

Opublikowano 23 marca 2014, niedziela o 20:46.

Sukcesem naszych starszych piłkarzy zakończył się występ w turnieju piłkarskim o Puchar Istebnej na Słowacji. Nasze „Wilki” zajęły trzecie miejsce w tym turnieju. Strzeliliśmy dziewiętnaście bramek. Królem strzelców w turnieju został kolega Badura Stanisław, a najlepszym zawodnikiem Lewandowski Rafał. Słowacy przyjęli nas bardzo gościnnie, miło i sportowo. Utarło się powiedzenie Polak- Węgier dwa bratanki itd. Musimy to zweryfikować Polak-Słowak dwa bratanki itd. Nasza drużyna wystąpiła w osłabionym składzie. Na Słowację nie pojechali panowie: Stawinoga Marcin i Grzegorz Bak. Wystąpiliśmy w składzie: Profus Darek, Lewandowski Rafał, Badura Stanisław, Kwaśny Piotr, Studencki Tadeusz, Kudzia Adam, Kanik Czesław, Wala Władysław, Bojdys Ireneusz, Loranc Jarosław.

Nasza drużyna piłkarska „Wilki” została zaproszona na Międzynarodowy Turniej Piłkarski „starszych panów” który odbędzie się 29. 03. 2014 r. o godz. 9-tej, na hali sportowej przy Zespole Szkół w Bielsku-Białej ul. Filarowa 52. Zapraszamy zawodników i kibiców. Zbiórka 8.30 –przy Urzędzie Gminy w Wilkowicach.

Na hali GOSiR w Wilkowicach Górnych odbyło się zebranie członków Stowarzyszenia Kulturalnego „Wrota Beskidów”. Zaznaczyć należy bardzo dobrą frekwencję. W zebraniu uczestniczyło 27 członków i 6 sympatyków stowarzyszenia. Oznacza to, że stowarzyszenie „Wrota Beskidów” staje się w Wilkowicach modne i wstępuje do nas coraz więcej członków. W zebraniu uczestniczyli: Wójt Gminy Pan Mieczysław Rączka, Sekretarz Gminy Jacek Lipowiecki oraz Dyrektor GOSiR Marek Kubica. Była ożywiona dyskusja, wypłynęły wnioski i zadania dla zarządu stowarzyszenia ale i również do Urzędu Gminy.

„Mamo-Tato pomóż posprzątać nasz szlak turystyczny”. Takie hasło towarzyszyć będzie chętnym by wziąć udział w sprzątaniu szlaków turystycznych na Magurkę od strony Wilkowic. Zbiórka uczestników imprezy 5 kwietnia 2014 roku o godzinie 10-tej przy nowym zbiorniku retencyjnym przy ulicy Harcerskiej. Inicjatywę sprzątania podjęła z „WROTAMI BESKIDÓW” Szkoła Podstawowa nr.1 w Wilkowicach. Zapraszamy członków stowarzyszenia, ich sympatyków a Pan Dyrektor Szkoły Andrzej Pobożny zaprasza nauczycieli i uczniów najstarszych klas wraz z rodzicami do uczestnictwa w tej zabawie na świeżym powietrzu. Planuje się wspólną biesiadę i ognisko na szczycie. Nie musimy przekonywać jak pożyteczna to inicjatywa. Szlak turystyczny na Magurkę wygląda tragicznie. Wszędzie śmieci, butelki, papiery- od lat tego nikt nie sprzątał. Impreza wydaje się szczególnie trafiona w aspekcie dużej ilości turystów spacerujących na naszą fajną górę. Problem w tym czy nasi członkowie podejmą apel, a jest już 67 osób i bardzo chcielibyśmy aby ich deklaracje o przystąpieniu do naszego stowarzyszenia nie były tylko na papierze. Będziemy mieli okazję się spotkać, pożartować może pośpiewać przy ognisku. Nauczyciele, uczniowie i rodzice jak zapowiada Pan Dyrektor Pobożny będą. Może dadzą jakiś występ? Zobaczymy i serdecznie zapraszamy.

5 kwietnia 2014 rok godzina 10.00 przy zbiorniku wodnym Wilkowice Górne ul Harcerska. Serdecznie Z A P R A S Z A M Y. Postaramy się w następnym numerze zrelacjonować tą pożyteczną inicjatywę, Władysław Wala