Wilki Wilkowice walczyły dzielnie

Opublikowano 7 lipca 2014, poniedziałek o 09:28.

Tak jak wcześniej pisaliśmy zostaliśmy zaproszeni na turniej piłkarski w Jasienicy, który organizował wójt gminy Jasienica i “OLDBOYS TEAM Jasienica”. Turniej przeprowadzony był w atmosferze sportowej rywalizacji. Uczestniczyło w nim 5 zespołów oldboyów: Tychy Ogrodnik,  Olza Pogwizdów, Wilki Wilkowice, Orzeł Łękawica i Oldboys Jasienica. Turniej na stadionie Jasienicy oglądało wielu kibiców, byłych sportowców i radnych gminy. Wójt gminy do wszystkich uczestników zawodów wystosował pismo, w którym wychwalał sportowców, którzy po zakończeniu kariery piłkarskiej chcą trenować i rozgrywać mecze, czym reklamują swoje gminy. Wspomniał również naszą drużynę z Wilkowic co słuchacze przyjęli oklaskami. Zorganizowano studio sportowe, gdzie przy muzyce mówiono o sporcie i turnieju. Uczestnicy zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem i napojami. Turniej tym razem wygrała drużyna Oldboys Jasienica. Byli “niegościnni” dla przyjezdnych drużyn. Drugie miejsce zdobyły Tychy Ogrodnik, trzecie – Olza Pogwizdów, czwarte – Wilki Wilkowice i piąte – Orzeł Łękawica. Po zakończeniu turnieju odbył się mecz piłkarski starszych panów znanych sportowców Jaworza i Jasienicy. W miłej i serdecznej atmosferze rozjechaliśmy się do domów.

Reprezentowali naszą drużynę:  bramkarz Jacek Gierlak – Stawinoga Marcin, Lewandowski Rafał, Studencki Tadeusz, Łukaszek Krzysztof, Sławek Waluś, Loranc Jarosław, Kobak Andrzej, Maślanka Marek, Kanik Czesław, Bojdys Ireneusz, Kuligowski Jarek, Włodarczyk Andrzej, Badura Alek i Wala Władysław.

W niedzielę 29.06.2014 rozegraliśmy “Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów Beskidy 2014” z okazji piętnastej  rocznicy istnienia Towarzystwa Sportowego “Bielskie Orły”. Turniej odbył się na boisku “Centrum Sportowo Szkoleniowe Rekord”. W turnieju uczestniczyły cztery drużyny i byliśmy zaszczyceni, że wśród zaproszonych drużyn znalazła się drużyna Wrót Beskidów “Wilki Wilkowice”. Wielu zawodników nas zawiodło i nie przyjechało na turniej. Musieliśmy wystąpić w rezerwowym składzie, co wzbudziło niezadowolenie organizatorów. Na sobotni i niedzielny turniej nie przyjechali: Bak Grzegorz, Polak Jacek i Dawid Kanik. W niedzielę wzmocnili nas Kwaśny Piotr i Badura Stanisław. Pomógł nam również Ryszard Radwan za co mu bardzo dziękujemy. W tak mocno rezerwowym składzie zajęliśmy czwarte miejsce w turnieju. W turnieju uczestniczyło wielu sławnych piłkarzy, którzy grali kiedyś wysoko w ligach. W turnieju zwyciężyła drużyna Zagłębia Sosnowiec. Dobre wrażenie sprawiła również drużyna Orły Zaolża. Zawody bardzo dobrze zorganizował zarząd Bielskich Orłów z panem doktorem Sławomirem Wojtulewskim. Możemy pogratulować panu prezesowi Sławomirowi Wojtulewskiemu, który prowadził turniej i konferansjerkę, czynił to bardzo fachowo i rzetelnie. Po turnieju odbyło się spotkanie uczestników i byłych zawodników, którzy kiedyś sławili polskie piłkarstwo. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Czesław Maruszka i Eugeniusz Kulig oraz wielu innych sławnych piłkarzy. Łezka w oku się kręci wspominając dawne dobre czasy piłkarskie. Puchary i nagrody dla indywidualnych najlepszych graczy drużyn wręczał sam prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej Czesław Biskup. Dzisiaj może brakuje im kondycji, szybkości, jednak ta myśl i spryt piłkarski pozostały i było na co popatrzeć, a przy niektórych akcjach ręce same składały się do oklasków. Szkoda tylko, że drużyna z Wilkowic przyjechała w tak okrojonym składzie, że zawiedli niektórzy piłkarze. Wiemy, że wszyscy mamy obowiązki rodzinne, ale obowiązki wobec miejscowości, którą się reprezentuje też są bardzo ważne i dla gminy i swojego zdrowia można od czasu do czasu coś dobrego zrobić co pozostaje w pamięci i kibiców i władz. My Wilki Wilkowic byliśmy dumni, że zostaliśmy zaproszeni na tak poważny jubileusz Bielskich Orłów. Nie rozumiemy niektórych sportowców, bo są nawet tacy, którzy w gminie pracują, ale ani jednym czynem nie chcą wysławiać i dbać o dobre imię gminy Wilkowice. Tym sportowcom, którzy uczestniczyli w tych dwóch turniejach serdecznie dziękujemy.

Przypominamy wszystkim byłym piłkarzom i zawodnikom, którzy ukończyli 35 lat, że w każdą niedzielę o godzinie 11:30 na boisku Orlika GLKS Wilkowice lub boisku treningowym przy drodze “Do lasku” rozgrywamy mecze piłkarskie i trenujemy. Chętnych zapraszamy dla zdrowia, relaksu, utrzymania kondycji i sportowej zabawy. Wszystkich chętnych przyjmujemy, aby nie zdarzyła się taka sytuacja, że na poważny turniej jedziemy w dziewięciu.

Wala Władysław