Pożegnanie Lata 2014 w Huciskach

Opublikowano 31 sierpnia 2014, niedziela o 12:12.

Stowarzyszenie Kulturalne  „Wrota Beskidów”
ZAPRASZA
na Pożegnanie lata w Huciskach – 13.09.2014
w starej szkole w Huciskach

Program:

10:00 – Rajd pieszy na Magurkę. Start z ul. Harcerskiej koło ośrodka harcerskiego “Wilczysko”. Drużyna składać się będzie, co najmniej z trzech osób. W schronisku zaproszenia  będą stemplowane. Komisja potwierdzi wejście drużyn na Magurkę.  Zejście przez Zimnik do starej szkoły

11:00 – Turniej DART (rzutki do tarczy)

14:30 – Skoki spadochronowe i pokazy składania spadochronów.

14.30 – Zabawy z Clownem Beskidzkim.

16:00 – Występ zespołu pieśni i tańca „Ziemia Beskidzka” z Mesznej.

17:00 – Występ Kapeli  która zagra dla uczestników znane piosenki z naszego regionu.

18:00-22:00 – Zabawa biesiadna z Januszem Mazurem. Mikrofon dla wszystkich.

Serdecznie zapraszamy.

Mija lato 2014 roku. Dla jednych regionów było ono tragiczne z powodu wielkich nawałnic i powodzi, dla innych słoneczne, ciepłe i przyjemne. W naszym rejonie nie mamy co narzekać. Jednak wszystko co dobre się kończy. Dzieci i młodzież muszą iść do szkół, wypoczęci rodzice do pracy, a po ciepłej aurze nadchodzi złota, polska jesień. Chcemy pożegnać lato, a przywitać być może tą naszą polską złotą jesień. Przygotowujemy imprezę 13 września 2014 roku w „Starej szkole” w Huciskach. Zakończenie lata właśnie tam na górze w szkole wydaje nam się najlepszym miejscem do symbolicznego „pożegnania” lata.

Drużyna turystyczna zaprasza w tym dniu na rajd turystyczno-spacerowy na Magurkę. Zbiórka uczestników rajdu przy ośrodku harcerskim „Wilczysko” przy ulicy Harcerskiej o godzinie 10:00. W schronisku na Magurce drużyny otrzymają stempel na zaproszeniu. Następnie zejście czarnym szlakiem przez Skałę Czarownic (tam przewidziana jest niespodzianka po okazaniu stempla ze schroniska na zaproszeniu) do Zimnika, a z niego do starej szkoły w Huciskach. Oczekujemy, iż zejście drużyn nastąpi około godziny 14:00. W budynku starej szkoły od godziny dziesiątej odbędzie się turniej DART (rzutki do tarczy). Konkurencję tę przeprowadzi pan Wandzel, który jest jednocześnie wielkim entuzjastą i mistrzem w konkurencji DART. Po zakończeniu tych zawodów zostaną wręczone nagrody i rozpalone będzie ognisko. W międzyczasie o godzinie 14:30 nad starą szkołą pojawi się samolot, w którym będą spadochroniarze. Odbędzie się pokaz skoków do celów na ziemi. Następnie spadochroniarze pokażą dzieciom, młodzieży i zainteresowanym jak składa się spadochrony, jak się ich używa i jak zabezpiecza się skoczek. Przez cały czas  dzieci i młodzież bawił będzie najsławniejszy Clown Podbeskidzia. Będzie zabawiał i czarował publiczność, pokazywał zabawne sztuczki i gagi które bawią nie tylko dzieci! Będą  fantastyczne zabawy z balonami- to trzeba zobaczyć, zapraszamy dzieci.  Będą zabawy i konkursy. Zapewniamy, nagród nie zabraknie.!!! Będzie smaczny grill, lody, słodycze, napoje. Proszę- przyjdźcie z całymi rodzinami. Wrota Beskidów organizują to widowisko dla Was. Czujcie się rodzinnie tak jak w domu. Tego życzymy wszystkim uczestnikom tej sobotniej zabawy. Jeżeli się uda wejdzie to na stałe do organizacji  imprezy „ Pożegnanie lata w Huciskach”.

Około godziny 16:00 wystąpi zespół pieśni i tańca „Ziemia Beskidzka” z Mesznej pod kierownictwem pani Agnieszki Rusin. Po  występie, kapela góralska zagra kilka melodii, a uczestnicy spotkania będą mogli śpiewać znane piosenki z naszego regionu. Około godziny 19:00 przy muzyce i śpiewie jednego z najlepszych wokalistów na Podbeskidziu pana Janusza Mazura będzie można posłuchać melodii,  pośpiewać, poopowiadać kawały no i oczywiście znając temperamenty naszych mieszkańców można będzie potańczyć. Będzie również „mikrofon dla wszystkich”. Około godziny 21:30 zobaczycie Państwo mały pokaz ogni sztucznych.

Jest to pierwsza impreza jaką stowarzyszenie kulturalne „Wrota Beskidów” wraz z Urzędem Gminy  chce zorganizować dla mieszkańców, w nawiązaniu do tych pięknych tradycji, zabaw tanecznych na powietrzu z lat sześćdziesiątych. Ludzie umieli się wtedy bawić, cieszyć i rozrywkowo wypełniać czas w sobotni wieczór. Mamy wielką nadzieję, że uda nam się tą tradycję choć w części przywrócić. Zapraszamy wszystkich. Wstęp na imprezę za zaproszeniami, które będą roznosić członkowie stowarzyszenia „Wrota Beskidów”. Można nabyć je również w barze „Bar pod Magurką” u pana Wandzla, jak i u pana Józefa Kruczka ul. Wyzwolenia 299 oraz w bibliotece publicznej przy Domu Strażaka. Zaproszenia będzie można nabyć na miejscu przy „Starej szkole”. Ilość miejsc ograniczona.  Serdecznie zapraszamy i życzymy udanej imprezy.

Za zarząd
mgr Władysław Wala