Stowarzyszenie „Wrota Beskidów”- szczególna prośba

Opublikowano 4 listopada 2014, wtorek o 11:07.

Szanowni Członkowie „Wrót Beskidów”, 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. W wyborach samorządowych będą uczestniczyli członkowie naszego stowarzyszenia, kolega Mieczysław Rączka – wójt gminy Wilkowice i kolega Ryszard Rączka – sołtys Wilkowic. Obu tych panów znacie. Pan Mieczysław Rączka udowodnił, że jest świetnym samorządowcem i z sukcesami zarządza gminą Wilkowice. To jego pomysłem było, aby wybudować i reaktywować strefę przemysłową w gminie Wilkowice i dlatego już działają w Wilkowicach takie firmy jak Lenko, Prosperplast, Bulten, Ceramika, a ulica Kwiatkowskiego się ożywiła i nie jest już tylko drogą w pola. Dążył do rozbudowy szkoły podstawowej w Wilkowicach. Za jego sprawą zbudowano zbiornik retencyjny na wodę pitną. Wilkowice otrzymały piękny stadion i obiekt piłkarski, którego zazdroszczą nam okoliczne, sąsiedzkie gminy . To za jego kadencji wybudowano dwie piękne hale sportowe i świetne trasy biegowe i rowerowe, które można wykorzystać i w zimie i w lecie. Za jego staraniem odnowiono dawną szkołę podstawową w Huciskach, która była skazana na rozbiórkę. Wybudowano meszniański ośrodek kultury „nad borami” w Mesznej. Rozbudowano szkołę gimnazjalną w Bystrej Śląskiej. Za jego staraniem odnowiono drogę do Górnych Wilkowic. Miał wiele innych, różnych, dobrych pomysłów, które świadczą o tym, że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Postawa jego jako samorządowca upoważnia nas – członków „Wrót Beskidów” do oddania głosu na tego samorządowca i naszego kolegę ze stowarzyszenia. Drugim członkiem stowarzyszenia, który jest kandydatem w wyborach samorządowych, to obecny sołtys sołectwa Wilkowice Ryszard Rączka. Widzimy go codziennie jak przemierza Wilkowice wzdłuż i wszerz i wspólnie z ludźmi rozwiązuje problemy gospodarstw sołectwa. Jest oddany Wilkowicom. Żaden problem nie jest mu obcy. Pełni również funkcję prezesa klubu piłkarskiego GLKS Wilkowice, w którym trenuje około dwustu młodych ludzi . Zasługi klubu i prezesa dla Wilkowic są ogromne. Sołtys startuje do Rady Powiatu, gdzie od lat nie mieliśmy swojego przedstawiciela, bo tak się zawsze składa, że głosy mieszkańców Wilkowic zasilają inne kluby wyborcze, a my zostajemy w tyle i nie wiemy co się dzieje w starostwie bielskim. Jestem przekonany, że kolega Rączka jak zostanie wybrany do Rady Powiatu będzie nam składał sprawozdania z pracy rady jak i również słuchał naszych postulatów i wniosków, które składać będzie na posiedzeniach rady. Następną dobrą kandydaturą na oddanie głosu, jest kolega Marcin Stawinoga. Komitet Wyborczy Wyborców Strażak Gminy Wilkowice kandydat z okręgu wyborczego „8 Pańskie Pola”. Zasiadał w radzie gminy Wilkowice już jedną kadencję i zebrał wiele doświadczeń w rozwiązywaniu problemów gminy Wilkowice. Jest bardzo aktywnym członkiem i oddanie na niego głosu gwarantuje aktywność w radzie i chęci uczestniczenia w rozwiązywaniu problemów społeczności gminnej. Lubi pracować społecznie. Uczestniczy czynnie jako członek drużyny piłkarskiej w turnieju i meczach drużyny oldboyów. Brał udział w wyjazdach piłkarskich na Słowację. Tymi działaniami bardzo wydatnie przyczynia się do propagowania dobrego wizerunku naszej gminy Wilkowice.

Prosimy zatem kolegów i koleżanki ze stowarzyszenia „Wrót Beskidów”- idźcie do wyborów i oddajcie głos na naszych członków. Jesteśmy siłą i jest nas dużo. Pamiętajcie, iż jedność członków będzie świadczyć o sile i zasadności istnienia organizacji. Widząc tą naszą jedność będą słuchać i respektować nasze wnioski. Namówcie swoje rodziny i głosujmy razem na naszych członków. Wtedy na pewno będzie sukces wyborczy i wybierzemy dobrych ludzi, którzy będą dobrze i aktywnie rozwiązywać problemy naszego regionu a nie tylko uczestniczyć w posiedzeniach rady.

Niech każdy nasz członek pamięta – głosowanie to nasza rzecz święta, a jak na naszych zagłosujecie to „szacun” cały zyskujecie.

Idź do wyborów, bo one na cztery lata, a wtedy tych śmieci pod dywan nikt nie pozamiata.

Za zarząd stowarzyszenia – Władysław Wala.