Bardzo ważne dla stowarzyszenia „Wrota Beskidów”

Opublikowano 25 stycznia 2015, niedziela o 19:12.
Inscenizacja bitwy polsko-szwedzkiej na szańcach wilkowickich

Szanowny Czytelniku, z radością zawiadamiamy, iż otrzymaliśmy możliwość odebrania od Państwa wpłaty z 1% podatku. Wpłaty prosimy kierować na KRS 0000242793 konto bankowe stowarzyszenia: 52 8133 0003 0002 5348 2000 0001. Jest to wielki przełom w naszej działalności, dlatego prosimy wszystkich członków stowarzyszenia, ich rodziny, prosimy sympatyków i wszystkich czytelników, turystów i odwiedzających Wilkowice o przekazanie nam na konto podane wyżej jednoprocentowej wpłaty z podatku. Jest to kapitalna i piękna sprawa, ponieważ nie prowadzimy działalności zarobkowej, a w roku 2015 nałożyliśmy na stowarzyszenie wiele zadań, które chcielibyśmy wykonać. Działania nasze skierowane będą dla członków społeczności Wilkowic i nie tylko. Przede wszystkim chcemy jeszcze bardziej hucznie zrobić trzecią inscenizację bitwy ze Szwedami, która odbyła się na pograniczu Wilkowic i Mikuszowic w 1656 roku 8 marca. Chcemy ją zorganizować jak w zeszłym roku przy zbiorniku retencyjnym przy ul. Harcerskiej. Przy imprezie planujemy  rozrywkę dla dzieci, targi odpustowe, piknik rodzinny oraz zaprosić znamienitych gości tj. konsula szwedzkiego w Krakowie, księdza prałata Władysława Zązla – kapelana górali podhalańskich. Na pewno będą uczestniczyć VIP-owie z województwa, powiatu i gminy. Będzie również dużo turystów i przyjezdnych. Chcemy pokazać nie tylko fakty historyczne, ale i piękno naszej gminy. Bardzo udaną imprezą w ubiegłym roku  było sprzątanie lasu. Chcemy ją ponowić, dlatego znów w kwietniu zapraszamy  młodzież ze szkoły podstawowej w Wilkowicach, sekcję turystyczną i wszystkich członków stowarzyszenia „Wrota Beskidów”. Chcemy zorganizować turniej charytatywny dla  Szymona Olka (to ten młody sportowiec, który miał tragiczny wypadek po skoku na nartach i porusza się na wózku inwalidzkim) z udziałem wielu ciekawych piłkarzy i drużyn piłkarskich. Swój udział zapowiedzieli między innymi M. Żewłakow, Ireneusz Jeleń, Adrian Sikora i inni sławni sportowcy, a stroną medialną zajmie się telewizja sportowa „Beskidy”, która również wystawi drużynę.  Dla członków sekcji turystycznej planujemy wyjazd do Zakopanego, spacer koło Morskiego Oka i doliną Chochołowską. Dla osób o zdolnościach  artystycznych organizujemy już warsztaty artystyczne bibułkarstwa, malarstwa i rzeźbiarstwa oraz innych prac rękodzieła artystycznego. Zajęcia prowadzi pani Bogumiła Dębińska. Na przełomie kwietnia i maja chcemy zorganizować spotkanie ze znanymi w całej Europie lekarzami szpitala onkologicznego w Gliwicach. Dla poszukujących pracy planujemy zorganizować targi pracy z możliwością rozmawiania z biznesmenami, którzy zaprezentują nam wolne stanowiska pracy. Przy tej okazji chcielibyśmy też zorganizować targi spożywcze. Na zakończenie lata zrobimy imprezę artystyczną „Zakończenie lata 2015”. Planujemy również wiele innych ciekawych imprez sportowych i artystycznych, łącznie z zabawą sylwestrową.

Szanowni Państwo, poprzeczkę zawiesiliśmy bardzo wysoko. Nie ukrywamy, że aby wykonać powyższe zadania potrzebne są pieniądze, dlatego tak usilnie prosimy o wpłaty. Zapewniamy, iż te pieniądze nie zostaną zmarnowane, będą służyć nam wszystkim w dobrej sprawie. Bardzo dziękujemy:

KRS 0000242793
Konto w Banku Spółdzielczym w Bystrej: 52 8133 0003 0002 5348 2000 0001

Dla członków „Wrót Beskidów” mamy specjalne zadania. Każdy z was wie, iż podstawą członkostwa w organizacji są składki, które w 2014 roku zmniejszyliśmy do wysokości 30 złotych za rok. Tych, którzy jeszcze nie wpłacili prosimy o zapłatę składek za 2014 i wpłatę już na 2015 rok. To bardzo ważna sprawa i podstawowy obowiązek (oprócz aktywności) członka stowarzyszenia „Wrót Beskidów”.

Państwo wiecie, że zawiązaliśmy grupę turystyczną chodzenia po górach. Grupę tą prowadzi kolega Mateusz Romaniak tel.: 504 131 311.U niego można zgłaszać chęć uczestnictwa w tej drużynie. Można również zgłaszać chęć uczestniczenia w sekcji turystycznej „Wrota Beskidów” pod telefon: 601 866 966.

Chcemy również po raz pierwszy zorganizować 14 lutego bieg walentynkowy zakochanych, który odbyłby się o godzinie 12:00. Start spod  Urzędu Gminy. przez park, z powrotem do urzędu. Przyjmujemy zapisy telefonicznie lub ustnie w Urzędzie Gminy u kolegi Maćka Mrówki, lub telefonicznie pod numer: 601 866 966. Będą nagrody,  nieważne jest miejsce, które  zajmie para biegaczy, ale fakt wystąpienia i pokazania się ze swoją dziewczyną w takim wspaniałym dniu.

Na zakończenie jeszcze raz składamy naszym członkom i sympatykom moc serdecznych życzeń i pomyślnego roku 2015, wielkich przeżyć sportowych i wielu udanych zabaw.

Za zarząd
Władysław Wala