Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w Wilkowicach

Opublikowano 25 stycznia 2015, niedziela o 19:11.

11 stycznia 2015 roku na hali sportowej GOSiR odbył się XXIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Głównym organizatorem byli: nasz kolega z „Wrót Beskidów” Stanisław Badura oraz Marek Kubica – dyrektor GOSiR. Ponadto pomagali im wolontariusz Ania Biegun, Dawid Sowa, Tomek Sowa, Dominik Badura oraz Alina Przybyła z siedmiomiesięcznym Antosiem. W przerwach w meczach piłkarskich odbyła się licytacja bardzo ciekawych eksponatów sportowych. Czynny udział w licytacji brał również prezes klubu narciarskiego Bystra pan Zbigniew Banet, a pomagali mu Agnieszka Szymańczak, uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi oraz dwukrotny mistrz świata juniorów w skokach narciarskich Jakub Wolny. Główną atrakcją imprezy był drugi halowy turniej piłki nożnej. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc oraz czas, organizatorzy zmuszeni byli przyjąć zgłoszenia “tylko” 12 drużyn.

W turnieju uczestniczyły następujące drużyny:

 1. Black Team I
 2. Black Team II
 3. Kampol Beskidy
 4. Bochenki
 5. Optyk Jasiczek
 6. GOSIR Wilkowice
 7. Wrota Beskidów
 8. Dobre Chłopaki
 9. Retro Rapid Bielsko-Biała
 10. Inoma
 11. Słowian Łodygowice
 12. Stowarzyszenie “Druga Strona”

Mecze były bardzo zacięte i interesujące. Do półfinału i finału zakwalifikowały się drużyny: Black Team I, Retro Rapid Bielsko-Biała, „Druga Strona” i Słowian Łodygowice. Wyniki półfinału:

Black Team I – Druga Strona: 4:2

Retro Rapid – Słowian 1:0

W finale zespół Retro Rapid pokonał Black Team I 3:1. W meczu o III miejsce Stowarzyszenie “Druga Strona” pokonało w rzutach karnych zespół Słowiana Łodygowice (3:1).

Drużyna „Wilki Wilkowice” wystąpiła w składzie: Jacek Gierlak, Stanisław Badura, Ireneusz Bojdys, Janusz Mędrzak, Łukasz Mędrzak, Jarosław Loranc, Roman Błahut, Dawid Wałat, Dawid Kanik, Karol Kowalski, Krzysztof Łukaszek. Nasza drużyna zajęła w grupie A piąte miejsce, jeden mecz wygrała, jeden zremisowała. Nie o wyniki tu chodzi, ale o fakt iż był to turniej charytatywny, z którego dochód przekazano do sztabu WOŚP dyrektora Andrzeja Pobożnego.

Drużyny piłkarskie występujące w turnieju wpłaciły na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotę 2400 złotych. Z licytacji i zbiórki do puszek zebrano 2300 złotych i to jest lepszy wynik niż w zeszłym roku. Najcenniejszy okazał się plastron z podpisami biegaczek narciarskich na czele z Justyną Kowalczyk, który został wylicytowany za 500 złotych. Wylicytowali go przedstawiciele GOSIR Wilkowice. Dlatego tym bezinteresownym działaczom i zawodnikom należą się szczególne podziękowania.

Dziękujemy sędziom, na czele z panem Tomaszem Wajdą (sędzia Ekstraklasy, Ligii Europy). Dzięki nim zawody przebiegały w obiektywnych warunkach. Wdzięczni jesteśmy również, że swoją obecnością zaszczycili imprezę na hali GOSiR: Jakub Wolny, Agnieszka Szymańczak, Zbigniew Banet (prezes LKS Klimczok Bystra), Beata Szymańczak (trenerka biegów narciarskich).

Podziękowania należą się za pomoc dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Wilkowicach, dzięki któremu mieliśmy do pomocy dyspozycyjnych wolontariuszy, którzy zbierali “do puszek”. Ogromnie wdzięczni również jesteśmy panu Edwardowi Dutce (organizator zawodów biegowych), Romanowi Błachutowi, Rafałowi Sokołowskiemu, Magdalenie i Tomaszowi Górnym (Solidny Dom 21), Władysławowi Wali (Stowarzyszenie “Wrota Beskidów), Ani Biegun, Jackowi Wandzlowi, Dominikowi Badurze, Klaudii Gancarczyk oraz Dawidowi Sowie. Liczba gadżetów oddanych na licytację była ogromna i nie jesteśmy w stanie podziękować każdemu z osobna. Nie zapominamy jednak o Was i jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni za pomoc!!!

Badura Stanisław