Apelujemy o czynny udział z dobroci serca

Opublikowano 21 lutego 2015, sobota o 17:57.

Dzień 25 lutego 2014 roku był niezwykle pechowy dla Szymona Olka – 12-letniego skoczka narciarskiego grupy junior B. Na skoczni K-35 w Zakopanem brał udział w zawodach finałowych LOTOS Cup 2014 „Szukamy następców mistrza”. W tym dniu Szymek upadł podczas skoku, doznając urazu głowy i kręgosłupa. W chwili obecnej porusza się na wózku inwalidzkim.

Według słów trenera pana Jarka Koniora, Szymek należał do czołowych zawodników w swoim roczniku w Polsce. Zapowiadał się dobrze. Zdarzało mu się stawać na podium,  w Bystrej, w Goleszowie, w Gilowicach, startował również w zawodach międzynarodowych. Wyjeżdżał do Czech, do Niemiec. Można powiedzieć, że był to czołowy zawodnik rocznik 2002 w Polsce. Był bardzo solidny na treningach, to był taki żywy chłopak. Wszędzie go było pełno. Jak młody pełen werwy sportowiec. Był niewątpliwie talentem, lubił ruch, lubił treningi, lubił skakać. Koledzy go bardzo lubili, potrafił żyć w kolektywie. Bardzo się cieszymy, że powoli zaczyna wracać do zdrowia.  Staramy się mu pomagać w różny sposób. Środowisko narciarskie również się zaangażowało w pomoc, bardzo zaangażował się Kamil Stoch, nasz klub z prezesem Banetem. Nikt o nim nie zapomniał i okazujemy mu pomoc w miarę naszych możliwości. Zdajemy sobie sprawę, że jest to dla niego trudny okres  życia.

Urodził się w 24 maja 2002 roku w Pszczynie, chodzi do piątej klasy szkoły podstawowej w Wilkowicach.  Teraz przechodzi kosztowną rehabilitację, ma nauczanie indywidualne.

„Wrota Beskidów” chciałyby pomóc Szymonowi Olkowi, gdyż bardzo współczujemy temu młodemu człowiekowi i cieszymy się, że widać postępy w rehabilitacji. Dlatego w dniu 8 marca 2015 roku organizujemy „Halowy Turniej Piłkarski” na hali sportowej GOSiR Wilkowice.

Prosimy bardzo, aby przekazać na licytację przedmioty, które zlicytowane będą 8 marca w hali sportowej GOSiR, względnie datki pieniężne, które przekażemy na konto fundacji Szymona Olka. Mogą też być inne formy pomocy rzeczowej które zostaną wykorzystane w czasie trwania turnieju.

Rehabilitacja jest kosztowna, ale pomaga, ma sens. Każda pomoc  będzie potrzebna, to również satysfakcja dla darczyńców .  Pomóżmy temu młodemu skoczkowi.

SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY  ZA ZROZUMIENIE  NASZEJ  INICJATYWY.

Współorganizatorzy:
Badura Stanisław
Trojak Aleksander

Stowarzyszenie Kulturalne „Wrota Beskidów”
Prezes mgr Władysław Wala