Halowy turniej dla Szymona Olka

Opublikowano 8 marca 2015, niedziela o 18:16.

Stowarzyszenie Kulturalne „Wrota Beskidów” zorganizowało międzynarodowy halowy turniej piłkarski na rzecz poszkodowanego Szymona Olka. W turnieju uczestniczyło siedem drużyn w tym jedna ze Słowacji. W czasie turnieju zagrał i zaśpiewał zespół pieśni i tańca „Ziemia Beskidzka”. Odbyła się również licytacja gadżetów sportowych, które na ten cel przeznaczyły BBTS, REKORD, BKS, Podbeskidzie (drużyny z Bielska Białej), LKS Klimczok Bystra, Rafał Sonik (zwycięzca rajdu Dakar) i wielu innych. Bardzo dziękujemy za dobre serce i zrozumienie naszej inicjatywy w związku z którą mogliśmy pochwalić się tak wspaniałymi wynikami finansowymi dla Szymona Olka. Dziękujemy takim ludziom jak: Józef Bożek, Wojciech Hańderek, Stanisław Piecuch, Jan Kowalski (firma Bystrzanka).

Honorowymi gośćmi byli: Jerzy Gwoździak prezes fundacji “Sadyba”, Marian Kasprzyk oraz prezes LKS Klimczok Zbigniew Banet, Józef Osiewicz, Józef Bożek, Stanisław Piecuch z żoną. Było również wielu innych gości i ofiarodawców, którym serdecznie dziękujemy. Jest to naprawdę dobrowolny dar serca. W ostatniej chwili jedna z pań przyniosła ułożone puzzle, które zostały bezpośrednio dane Szymonowi. Przekazano do licytacji wiele rzeczy m.in. takich jak narty Macieja Kota z podpisami kadry skoczków i działaczy PZN. Bardzo cenne trofeum przekazał Piotr Fijas, które otrzymał w nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w mistrzostwach świata w lotach w Planicy. Był to symbol lotów narciarskich w Słowenii  przedstawiający żurawia w locie. Bardzo cenna pamiątka. Mistrz olimpijski z Tokio Marian Kasprzyk przekazał rękawice bokserskie, w których kiedyś boksował.

Te cenne przekazane na licytację m.in. koszulki sportowe z podpisami zawodników, cenne inne dary, a przede wszystkim wyżej wymienione narty, żuraw i rękawice świadczą o tym, że naszym sportowcom i klubom nie jest obcy los kontuzjowanego sportowca. Również jesteśmy dumni, że na naszą aukcję przekazał kopię dwóch brązowych medali olimpijskich Grzegorz  Kotowicz. Brązowy medal w starcie na 1000 metrów w Barcelonie i brązowy medal w czwórce (K-4) w Sydney. Ośmiokrotnie był medalistą mistrzostw świata. Są to naprawdę rarytasy sportowe.

Bardzo wzruszony był Szymon Olek, kiedy to otrzymał z rąk wójta ufundowany dla niego okazały puchar i dyplom. Chłopak czuł się szczęśliwy i dumny i tym uzyskał aplauz widowni i zawodników uczestniczących w turnieju.

Wystąpiły następujące drużyny:

 1. Dębowa beka
 2. Oldboys Łękawica
 3. Black Team
 4. Wrota Beskidów
 5. Beskid Godziszka
 6. Reprezentacja Kubinu Dolnego ze Słowacji
 7. Gasket

Zawodnicy toczyli bardzo zaciętą i sportową rywalizację wiedząc, że grają dla kontuzjowanego Szymona. Spotkania prowadziła dobrze i sprawiedliwie grupa sędziowska OZPN: Eugeniusz Szarmański, Stanisław Wandzel, Antoni Faber. Zawodnicy grali ostro, ale sportowo i fair play. W wyniku tej rywalizacji ustalono wynik końcowy turnieju:

NAZWA DRUŻYNY MECZE PUNKTY BRAMKI
1 BESKID GODZISZKA 6 16 11-0
2 OLDBOYS ŁĘKAWICA 6 12 7-2
3 BLACK TEAM 6 10 9-5
4 DOLNY KUBIN 6 8 4-2
5 WROTA BESKIDÓW 6 8 4-5
6 DĘBOWA BEKA 6 4 4-8
7 GASKET 6 1 4-15

 

Najlepszy strzelec: Łukasz Kaleta (Black Team)

Najstarszy zawodnik: Mirosław Renkus

Najlepszy bramkarz: Maciej Rozmus (nie przepuścił żadnej bramki w turnieju)

Na koniec turnieju rozdano medale, pamiątkowe puchary i dyplomy. Wójt gminy ufundował puchar dla Szymona, który otrzymał również pamiątkowy dyplom. Szymon zademonstrował również postępy w rehabilitacji. Jakież było zdziwienie licznie przybyłej publiczności, kiedy Szymon zrobił po hali sportowej paręnaście kroków. Były wielkie owacje uczestników imprezy. Wszyscy przekonali się, iż rehabilitacja przynosi efekty. Jest nadzieja, że nie będzie spędzał całego życia na wózku. Tego mu życzymy. Szymon ze wzruszenia cichym i drżącym głosem powiedział: d-z-i-ę-k-u-j-ę. To wystarczyło, aby wszyscy obecni na sali, i sponsorzy, i zawodnicy i kibice doznali satysfakcji. Przychylność serca została nagrodzona właśnie tym “dziękuję”. Widzieliśmy, iż niektórzy mieli nawet łzy w oczach.

Organizatorzy są bardzo zadowoleni, przede wszystkim z wyników finansowych.

 

Protokół z Turnieju Piłki Halowej z dn. 08.03.2015 dla Szymona Olka

Komisja w składzie:

 1. Maria Ferdynus – przewodnicząca komisji
 2. Maria Cichoń – członek komisji
 3. Kornel Lichtenstein – członek komisji

Komisja w/w składzie stwierdza, po przeliczeniu list darowizn na rehabilitację:

Lista nr I – dobrowolne wpłaty 2850 zł
Lista nr II – licytacja przedmiotów na rzecz Szymona 3810 zł
Wpłata na rzecz Szymona – wyżywienie 300 zł
Wpłata Hanna Gruber 500 zł
Razem 7460 zł
Zebrane pieniądze z puszki 930 zł
Razem 8390 zł
Darowizna w Euro – 230 euro 954 zł
Razem 9344 zł
Koszty i wydatki:
Ubezpieczenie 143 zł
Antyramy, nalepki, materiały reklamowe itd. 330 zł
Eurocash, papier, paliwo 668 zł
Stan dla Szymona Olka 8203 zł

Na stanie do licytacji internetowej pozostało:

 1. Narty Macieja Kota z podpisami M. Kota, kadry skoczków i działaczy.
 2. Żuraw, symbol lotów narciarskich w Planicy ofiarowany przez Piotra Fijasa zdobyty w turnieju o Mistrzostwo Świata w Lotach w Planicy
 3. Rękawice bokserskie, ofiarowane przez Mariana Kasprzyka, mistrza olimpijskiego z Tokio i brązowego medalisty z Rzymu

Przedmioty te zostaną w najbliższym czasie poddane licytacji internetowej, a dochód również zostanie przekazany na rzecz Szymona Olka.

Stowarzyszenie Kulturalne „Wrota Beskidów” życzy Tobie Szymon, abyś jak najszybciej powrócił do zdrowia i pełnej sprawności. Nie załamuj się. Przechodź rehabilitację i czyń takie postępy jak widziała publika i zawodnicy. Wszystko to co zrobiliśmy, zrobiliśmy dla Ciebie, dlatego niech Ci to służy i przyniesie zdrowie!

Organizatorzy imprezy:
Ferdynus Maria, Maria Cichoń, Wala Władysław, Badura Stanisław, Aleksander Trojak oraz pozostali członkowie stowarzyszenia.

 

Za stowarzyszenie “Wrota Beskidów” Wala Władysław