Wilki Wilkowice znów walczyły dzielnie

Opublikowano 2 lipca 2015, czwartek o 17:22.

Jak wcześniej podaliśmy do wiadomości drużyna piłkarska „Wrót Beskidów” Wilki Wilkowice została zaproszona na świetnie zorganizowany międzynarodowy turniej piłki nożnej „Beskidy 2015” pod patronatem beskidzkich olimpijczyków. Turniej zorganizowali Oldboye Orłów Bielskich na stadionie Rekordu w dniu 28.06.2015. Wystąpiły drużyny: Wilki Wilkowice, Orły Zaolzia, Orły Bielskie i Zagłębie Sosnowiec. Nasi zawodnicy, mimo że braki w treningach i braki kondycyjne były widoczne, zagrali bardzo ładne trzy mecze. Kapitanem drużyny był Pan Jacek Polak, a wyróżniającym się zawodnikiem Marcin Stawinoga i bramkarz Jacek Gerlach (świetne interwencje bramkarza publiczność głośno oklaskiwała). W pierwszym meczu udało się zremisować z Orłami Bielskimi, a przy pozostałych meczach mimo bardzo dobrej gry naszego zespołu nie dopisało nam szczęście. W meczu z Zagłębiem Sosnowiec Jacek Polak strzelił bramkę na 1:0, lecz niestety sędzia bramki nie uznał. Za to uznał bramkę, którą Zagłębie strzeliło ze spalonego. W ostatniej minucie Zagłębie strzeliło już prawidłowo i przegraliśmy 2:0. Jeszcze dziwniejszy przebieg miał mecz ostatni z Orłami Zaolzia. Mecz był wyrównany przy lekkiej przewadze Wilków. I znów mieliśmy pecha. Na pół minuty przed końcem meczu pomocnik Zaolzia wykonał niesamowitą nakładkę (atak na naszego zawodnika wyprostowaną nogą). Wszyscy to widzieli oprócz sędziego. Nasi zawodnicy przestali grać, a czeski napastnik strzelił bramkę. Tym sposobem zapłaciliśmy frycowe w turnieju.

Wszystkie wyniki:

Bielskie Orły – Wilkowice 1-1
Zagłębie Sosnowiec – Orły Zaolzia 2-0
Bielskie Orły – Orły Zaolzia 3-0
Zagłębie Sosnowiec – Wilkowice 2-0
Wilkowice – Orły Zaolzia 0-1
Zagłębie Sosnowiec – Bielskie Orły 1-1

Zwycięzcą turnieju został zespół Zagłębia Sosnowiec, który zdobył 7 punktów, bramki 5-1. Drugie miejsce zajęły Bielskie Orły, bramki 5-2. Trzecie miejsce Orły Zaolzia bramki 1-5 i czwarte miejsce Wilki Wilkowice, 1 punkt, bramki 1-4.

Najlepszym strzelcem turnieju został Piotr Czak, zdobywca 4 bramek z Bielskich Orłów (Wilkowicom strzelił jedną). Najlepszy piłkarz turnieju to Łukasz Antczak z Zagłębia Sosnowiec. Swoją obecnością turniej uświetnili olimpijczycy Marian Kasprzyk oraz Józef Pawlusiak. Obecny był  naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki Ryszard Radwan, a  gmina Bielsko-Biała ufundowała piękne puchary dla zwycięzców i uczestników turnieju. Wydarzeniu przyglądali się z zainteresowaniem prezesi BOZPN Czesław Biskup i Roman Kubieniec oraz ikona bielskiej piłki nożnej Eugeniusz Kulik. Patronat nad zawodami objęła Beskidzka Rada Olimpijska.

Puchary dla zespołów i statuetki dla wyróżnionych zawodników wręczyli olimpijczycy Marian Kasprzyk i Józef Pawlusiak. W czasie turnieju przybliżono uczestnikom piłkarzy-olimpijczyków, którzy reprezentowali kluby naszego regionu- Edwarda Szymkowiaka – bramkarza reprezentacji Polski, uczestnika Igrzysk Helsinki 1952 i Rzym 1960 oraz Ryszarda Stańka srebrnego medalistę z Barcelony 1992.

Prezes „Wrót Beskidów” wraz z kapitanem wręczyli Panu prezesowi Sławomirowi Wojtulewskiemu piękny puchar za kontynuację i krzewienie kultury fizycznej wśród oldboyów. Po turnieju odbyła się miła uroczystość z olimpijczykami i z kibicami. Okazuje się, że Pan Marian Kasprzyk (mistrz olimpijski w boksie z Tokio) również swoje podboje sportowe zaczynał od piłki nożnej. Trenował piłkę nożną również Pan Józef Pawlusiak – olimpijczyk z Wilkowic. Dziękujemy Orłom Bielskim, a w szczególności Panu prezesowi Wojtulewskiemu za zaproszenie nas na turniej „Beskidy 2015”. Uważamy naszą obecność na turnieju za zaszczyt dla naszej drużyny i dla społeczeństwa Wilkowic.

Władysław Wala