Wilki z „Wrót Beskidów”

Opublikowano 19 lutego 2016, piątek o 19:18.

Informujemy wszystkich piłkarzy drużyny Wilki Wilkowice stowarzyszenia „Wrota Beskidów”, że wyjazd na turniej piłki halowej na Słowacji odbędzie się spod Domu Strażaka o godzinie 6:30 05.03.2016 (sobota). Zawodników zaproszonych do udziału w turnieju prosimy o punktualne przybycie. W turnieju w Kubinie Dolnym uczestniczyć będzie osiem drużyn. Turniej rozpocznie się o godzinie 9:00.

W dniu 13.02.2016 piłkarze stowarzyszenia „Wrota Beskidów” uczestniczyli w bardzo silnie obsadzonym turnieju drużyn halowych w Jaworzu. W turnieju tym ze strony „Wrót Beskidów” nie uczestniczyli z powodu kontuzji i choroby: Jacek Polak, Łukasz Mędrzak i Karol Kowalski. Mimo to nasi zawodnicy spisali się doskonale. W pierwszym meczu z gospodarzami turnieju z Oldboys Team Jasienica walczyli dzielnie. Na sześć minut przed końcem spotkania nasza drużyna prowadziła 4:1 i wydawało się, że to pierwszy sukces. Jednak w końcówce gospodarze doprowadzili do wyniku 4:4, a mecz uznano za jeden z najlepszych w turnieju. W drugim meczu nasza drużyna spotkała się z wielkim faworytem – drużyną BKS Bielsko-Biała. Znowu wspaniała postawa i walka. Nasza drużyna prowadziła bardzo długo 1:0 po golu Marcina Stawinogi. Mieliśmy pecha i zawodnicy BKS-u strzelili gola wyrównującego w ostatnich minutach meczu. Pokonaliśmy zespół Łękawica i niestety w ostatnich dwóch meczach nasi zawodnicy nie wytrzymali kondycyjnie. Przegraliśmy zarówno z Orłami Bielskimi jak i z Beskidem Skoczów. W sumie zajęliśmy dobre piąte miejsce, a zwycięzcą turnieju została drużyna starszych zawodników BKS Bielsko-Biała. Wyróżniającymi się zawodnikami byli: Marcin Stawinoga, Rafał Lewandowski, Sławomir Waluś i Andrzej Byrdek. Bramki ze zmiennym szczęściem bronił Krzysztof Łukaszek, chociaż on nigdy nie był bramkarzem, to jednak bronił bardzo dzielnie. Gorąco zapraszamy starszych zawodników na turniej w Kubinie Dolnym. Trzymajcie się dobrze.

Władysław Wala