3 roćnik ORAVA OLDBOYS CUP 2016 w Kubinie Dolnym – 05.03.2016

Opublikowano 9 marca 2016, środa o 19:34.

W turnieju uczestniczyło 10 drużyn zawodników powyżej 35 lat, w tym 9 najlepszych drużyn piłkarskich Słowacji i drużyna „Wilki” Wilkowice Stowarzyszenia Kulturalnego „Wrota Beskidów”. Występujące drużyny podzielono na dwie grupy: grupę A – Galaktus Zaskow, Wilki Wilkowice, Bziny, Turosin, Orli i grupę B: Istebne, Namestowo, Zuberec, Bratysława, Streżenice. Turniej miał bardzo ładną oprawę. Na początku odegrano hymn polski i słowacki. Następnie przemówienie wygłosił burmistrz Kubina Dolnego, który przywitał uczestników i prosił o sportową rywalizację. I tak się stało. Rywalizacja stała na wysokim poziomie. Drużyny były bardzo dobrze przygotowane zarówno kondycyjnie jak i szybkościowo. Nasza drużyna na tle innych wypadła fantastycznie. Pierwszy mecz wygraliśmy z drużyną Zaskow 4:0. Potem pokonaliśmy Olboys Bziny 2:1. Następnie zremisowaliśmy z zespołem Turosin 1:1 i pokonaliśmy drużynę Orli (gospodarze Kubin Dolny) 3:1 i weszliśmy do półfinału. W półfinale pokonaliśmy drużynę Sreżenice 3:1 oraz znowu drużynę gospodarzy Orli 2:1. Mieliśmy największą liczbę zdobytych punktów, najwięcej strzelonych bramek jednak organizatorzy uznali, że musimy zagrać w finale z drużyną Turosin. Do teraz nie wiemy dlaczego, bo przecież już z nią graliśmy i zremisowaliśmy. Finał był piękny, a kibice widząc postawę naszych zawodników w poprzednich meczach byli sercem za nami, kibicowali nam, klaskali i dopingowali. Niestety przez 10 minut, bo tyle trwał finał nie udało się strzelić stronom żadnej bramki. Wynik 0:0. Sędzia zarządził karne. Po pierwszej turze karnych było 4:4. Wyznaczono jeszcze po jednym zawodniku i niestety nasz piłkarz przestrzelił, a słowacki zawodnik strzelił gola i oni wygrali ten turniej. Rywalizacja była wspaniała. Sędziowie dobrze się spisali, a my mamy satysfakcję, że w całym turnieju nie przegraliśmy meczu. Najlepszym zawodnikiem i strzelcem uznano Mariusza Węglewskiego z Wilków Wilkowice. W opinii kibiców drużynę z Polski, czyli naszą drużynę uznano za najlepszą drużynę turnieju. Bili nam brawo, śpiewali polskie piosenki i ogólnie atmosfera była wspaniała. Cały nasz zespół zasłużył na wyróżnienie. Jednak uznajemy, iż najlepszymi zawodnikami turnieju byli Rafał Lewandowski i Łukasz Mędrzak. Krzysztof Łukaszek grał tym razem w polu, a w bramce bronił Andrzej Byrtek. Odnieśliśmy duży sukces, dlatego bardzo dziękujemy i gratulujemy wszystkim zawodnikom uczestniczącym w turnieju w imieniu mieszkańców Wilkowic i członków Stowarzyszenia Kulturalnego „Wrota Beskidów”. Dziękujemy Wam, Panowie.

Władysław Wala