Zmiany w zarządzie, komunikat o kuligu i podziękowanie za budowę szopki

Opublikowano 11 stycznia 2017, środa o 21:02.

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego decyzją z dnia 03.01.2017 zatwierdził nowy skład zarządu Stowarzyszenia Kulturalnego „Wrota Beskidów”

Mgr Władysław Wala – Prezes stowarzyszenia
Ryszard Rączka – zastępca prezesa
Anna Szczygłowska – członek zarządu
Ewa Szczepan – członek zarządu
Dawid Loranc – członek zarządu

W skład komisji rewizyjnej weszli:

Krzysztof Łukaszek
Mateusz Romaniak
Sławomir Mrowiec
Z zarządu i komisji rewizyjnej po kilkuletniej pracy odeszli:

Maria Ferdynus
Aleksander Trojak
Dorota Wyporkiewicz
Maria Cichoń
Anna Sznajder

Odchodzącym członkom zarządu i komisji rewizyjnej serdecznie dziękujemy za pracę w stowarzyszeniu i życzymy im wszystkiego dobrego na dalszą drogę życia. Cieszymy się bardzo, iż niektóre z odchodzących osób podjęły decyzję, że będą nadal pracować jako członkowie stowarzyszenia. Jednocześnie gratujemy  i dziękujemy nowym członkom zarządu Stowarzyszenia Kulturalnego „Wrota Beskidów”, za chęć pracy i oddania swojego czasu  dla stowarzyszenia oraz dla mieszkańców Podbeskidzia. Czekają nas w tym roku poważne zadania takie jak sprzątanie szlaków na Magurkę, inscenizacja bitwy ze Szwedami, turniej piłkarski na rzecz Szymona Olka, turniej piłkarski na Słowacji o puchar oldboyów, prace przy szopce oraz wiele innych prac.

KULIG 04.02.2017

Wszystkim członkom i sympatykom proponujemy i serdecznie zapraszamy na kulig, który chcemy zorganizować 04.02.2017 tj. w sobotę na Magurce. Finał imprezy odbędzie się u państwa Gębali. Wyjazd na Magurkę około godziny 10:00 spod Domu Strażaka samochodem na Straconkę i stamtąd saniami, gdzie zmieści  się 12 osób oraz doczepionymi do dużych sań małymi saniami. Zarząd podjął decyzję, iż członkom stowarzyszenia i ich rodzinom dofinansuje tę imprezę w połowie, a połowę musi zapłacić uczestnik kuligu. Wyjazd na kulig 15 złotych od osoby dorosłej, 10 złotych od dzieci. Na górze będziemy serwować przy ognisku gulasz 15 złotych od osoby dorosłej, dzieci 10 złotych. Kawę lub herbatę, ciasto domowe 10 złotych od osoby. Będzie degustacja naturalnego sera Brie. Kiełbaski przy ognisku fundowane będą przez stowarzyszenie. Zjazd z imprezy można będzie zrobić na dupie o godzinie 16:00. Zapisy do dnia 21.01.2017 przyjmowane będą przez panią Annę Szczygłowską (tel. 601351946), Władysława Walę (tel. 601866966) oraz na maila dawidloranc@gmail.com lub w_wala@op.pl. Zarząd zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy jeżeli będą nieodpowiednie warunki. Zapisało się już około 20 osób.

Wszystkich chętnych i pragnących zabawy na śniegu i rozrywki na świeżym powietrzu zapraszamy. Będą przeróżne atrakcje. Zapewniamy, że uczestnicy imprezy nie będą się nudzić.

Jak co roku członkowie stowarzyszenia „Wrota Beskidów” wraz z  pracownikami Urzędu Gminy zbudowali przy kościele w Wilkowicach piękną kolorową szopkę. Na Podbeskidziu jest to jedna z bardzo rzadkich i ładniejszych szopek zbudowanych w plenerze. Dzieci i młodzież bardzo chętnie odwiedzają świętą rodzinę w szopce, robią zdjęcia i dlatego dziękujemy następującym panom za to, iż pomogli przy jej budowie: Markowi Maślance, Andrzejowi Lorancowi, Dawidowi Lorancowi, Ryszardowi Rączce, Władysławowi Wali i kilku pracownikom Bogdana Ślusarczyka. Jak zawsze przychylność, kawę i herbatę serwowała pani Władzia z plebani za co jej dziękujemy.

Przypominamy, iż przyjmujemy zapisy na kulig do 21.01.2017. Członkom stowarzyszenia i ich rodzinom stowarzyszenie „Wrota Beskidów” pokrywa połowę kosztów.

Władysław Wala