Czwarty Turniej Old Boys Orava Cup 2017

Opublikowano 7 marca 2017, wtorek o 19:12.

Drużyna piłkarska „Wrót Beskidów” została zaproszona na międzynarodowe mistrzostwa w Słowacji drużyn oldboyów (piłkarzy powyżej 35 lat). Zgodnie z zaproszeniem do Dolnego Kubina pojechała nasza drużyna „Wilki Wilkowice”. W drużynie wystąpili Andrzej Byrtek (bramkarz), Rafał Lewandowski, Ireneusz Bojdys, Jacek Polak, Sławomir Pindel, Mariusz Wądewski, Dawid Loranc. Szefem drużyny był Władysław Wala. Występujące drużyny podzielono na dwie grupy: grupa A – SNS Liptovsky Mikulas, Tehelne pole BA, Zuberec, Bela, Or-Li D. Kubin; grupa B – Cys Zilina, Wilki Wilkowice, Namestovo, Sosoni Dolny Kubin, SNS Dolny Kubin. Była bardzo przyjemna atmosfera. Turniej rozpoczął się uroczystym otwarciem przez burmistrza miasta Kubin Dolny i zagrano hymny państwowe Polski i Słowacji. Po oficjalnych wystąpieniach burmistrza i prezesa stowarzyszenia „Wrota Beskidów” wystąpił Dawid Loranc, który dał pokaz pięknej żonglerki piłką i trików piłkarskich. Publiczności, a szczególnie dzieciom bardzo podobał się występ i nasz Dawid otrzymał bardzo gromkie oklaski. Jako ciekawostkę możemy napisać, iż rekord Dawida w podbijaniu piłki wynosi 4300 podbić (byłoby więcej, ale mu się znudziło).

Rywalizacja w całym turnieju była wspaniała. Zdobyliśmy pierwsze miejsce w grupie z następującymi wynikami: z Namestovo – 1:1 (gole: Polak), SNS D. Kubin – 3:2 (Lewandowski, Wądewski), Zilina – 0:1, Sosoni – 1:1 (Polak). W ćwierćfinale natrafiliśmy na drużynę SNS L. Mikulas. Jak stwierdzili kibice i działacze to był piękny mecz i jeden z najlepszych meczów w turnieju. Niestety przegraliśmy rywalizację 2:1, a jedyną bramkę strzelił Jacek Polak. Mikulas – jedna z drużyn zagrała w finale. Tym samym odpadliśmy z turnieju. W finale spotkali się Zuberec i SNS L. Mikulas. Zuberec wygrał 2:1. W meczu o trzecie miejsce zagrała CYS Zilina. Cys Zilina pokonała drużynę Bela. Tym samym my zajęliśmy piąte i szóste miejsce na dziesięć drużyn. Po zakończeniu turnieju odbyła się uroczystość zamknięcia turnieju, gdzie integrowała się drużyna polska ze Słowakami, którzy naprawdę miło i przyjaźnie nas przyjęli. Zespół SNS  Dolny Kubin organizatora Jana Michalica został zaproszony do Polski na turniej 22 kwietnia na hali GOSiR. Bardzo dziękujemy organizatorowi Janowi Michalicowi, dziękujemy naszym zawodnikom. Szkoda tylko, że najlepsi zawodnicy, którzy zobowiązali się jechać zawiedli i nie pojechali na turniej.

Władysław Wala