Zapraszamy na turniej dla Szymona Olka

Opublikowano 20 marca 2017, poniedziałek o 17:19.

Jak co roku już od trzech lat w kwietniu organizujemy halowy turniej piłki nożnej na rzecz Szymona Olka. W tym roku będzie on 22.04.2017 od godziny 9:00. Patronat nad turniejem objął marszałek województwa śląskiego i on też ufundował okazałe puchary. Patronat zobowiązuje prasę, radio, a szczególnie telewizję do przeprowadzenia reportaży z turnieju, co między innymi uatrakcyjni imprezę. Honorowym członkiem turnieju został mistrz olimpijski w boksie pan Marian Kasprzyk. Będzie wielu innych atrakcyjnych sportowców, z którymi będzie można porozmawiać i zadawać pytania. Przygotowane zostaną ciepłe posiłki. Myślimy, że i w tym roku rywalizacja potoczy się po koleżeńsku, czego życzymy uczestnikom. Turniej będzie międzynarodowy. Uczestniczyć będzie drużyna słowacka SNS Dolny Kubin. Sędziować będą najlepsi sędziowie OZPN-u. Zapraszamy drużyny do rywalizacji, a kibiców do kibicowania, a wszystkich prosimy o wzięcie udziału w licytacji. Wszystkie fundusze zebrane podczas turnieju zostaną przekazane na fundację „Słoneczko” na konto Szymona Olka do dyspozycji jego opiekunki.

Przypominamy: Szymon Olek jest młodym skoczkiem, który uległ tragicznemu wypadkowi w Zakopanem w 2014 roku na turnieju LOTOS Cup. Doznał wtedy bardzo dużego uszczerbku na zdrowiu. Uraz głowy i kręgosłupa, wylew krwi do mózgu spowodował, iż mógł się poruszać tylko i wyłącznie na wózku inwalidzkim. W roku 2015 zorganizowaliśmy pierwszy turniej na rzecz Szymona. Zebraliśmy dzięki hojności kibiców i zawodników uczestniczących w imprezie ponad 8100 złotych. Kwotę tę przekazaliśmy opiekunce Szymona, która z tych pieniędzy zakupiła ortezę na lewą, niewładną rękę. Zapłaciliśmy również za drugą serię drogich zastrzyków. Spowodowaliśmy, iż Szymon otrzymał bezpłatnie miesiąc rehabilitacji w Fundacji Sadyba. Pamiętamy jeszcze z turnieju widok kiedy to, po burzliwych oklaskach uczestniczących w imprezie osób, Szymon niesiony tymi burzliwymi oklaskami wstał z wózka i zrobił samodzielnie kilka kroków, aby podziękować widzom. Była to scena wzruszająca. Niektórzy mieli łzy w oczach. Dzisiaj sytuacja jest trochę inna. Szymon po zastrzykach i rehabilitacji porusza się samodzielnie. Jego marzeniem jest doprowadzenie do tego, aby znowu mógł biegać. Fizjoterapeuta skoczków kadry Łukasz Gębala twierdzi, iż jest to możliwe, iż za kilka lat rehabilitacji będzie biegał, tylko nie wolno przerwać leczenia i rehabilitacji. Szymon raz w tygodniu jeździ do Bystrej na rowerze i gra w tenisa. W związku z tym zbieramy na rehabilitację i cztery zastrzyki botulinowe na rękę. Cztery ampułki zastrzyków kosztują 3500 złotych, a rehabilitacja 5000 miesięcznie. Zapisy drużyn będą przyjmowane do 02.04.2017 pod telefonem 601866966 u prezesa Władysława Wali lub u pana Marka Kubicy na hali GOSiR tel. 600830288 lub w sekretariacie GOSiR 4883003. Wpisowe do turnieju wynosi 100 złotych, które zostanie od razu przekazane na konto Szymona Olka oraz 50 złotych na posiłki, sale i napoje.

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którym na sercu leży krzywda jakiej doznał Szymon. Prosimy w jego imieniu przybądźcie na turniej i weźcie udział w licytacji. Dołóżcie cegiełkę do jego zdrowia. Prosimy również o masę oklasków, gdyż to mu pomaga i z tego jest dumny. To nic, że łzy cisną mu się na oczy, bo przecież ten turniej jest dla niego.

Skrócony regulamin turnieju

 1. Zawody rozegrane zostaną na boisku do halowej piłki nożnej
 2. Liczebność ekip – 9 zawodników i trener
 3. Na boisku występuje – 4 zawodników w polu + bramkarz.
 4. Czas gry 1×10 minut (bez zmiany stron, bez zatrzymywania zegara).
 5. Rozgrzewka dla każdej z drużyn – 2 minut przed meczem.
 6. W trakcie meczu dowolna ilość zmian – system hokejowy.
 7. Z autu do gry piłka wprowadzana jest nogą z linii autowej.
 8. Wszystkie rzuty wolne są rzutami pośrednimi z wyjątkiem rzutu karnego.
 9. Bramkarz wprowadza piłkę do gry na swojej połowie boiska.
 10. W pozostałych przypadkach obowiązują przepisy gry w piłkę nożną PZPN.
 11. Drużyny rozgrywają mecze pomiędzy sobą według terminarza gier.
 12. O ostatecznej kolejności zajętych miejsc w turnieju decyduje:
  1. Ilość zdobytych punktów (zwycięstwo – 3 pkt., remis – 1 pkt., porażka – 0 pkt.)
  2. Bezpośredni pojedynek.
  3. Korzystniejszy bilans bramkowy.
  4. Większa ilość strzelonych bramek.
 13. Uczestnicy turnieju ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie.

Organizatorzy turnieju
Dawid Loranc i Władysław Wala